A fenti mondatot egy elkeseredett anya fogalmazta meg. A beszélgetéshez hozzászóló több, mint 280 nő ezt kiegészítette a saját fájdalmával, saját kétségbeesett és visszavonhatatlan tapasztalatával. A hozzászólások alapján született meg ez az élő beszélgetés, ahol igyekeztem tematikusan elemezni és objektíven megválaszolni a felmerülő kérdéseket, melyek gyakran nem is tudatosodtak a kérdezőben, mert annyira megkérdőjelezhetetlennek gondolta az állításokat.
Valóban a terhesség, a szülés és az azt követő hónapok nyomorítják meg a testünket?
a súlyfelesleg
a szülés alatt és az azt követő fizikai fájdalmak
szoptatni vagy nem szoptatni pláne hogyan
a szexualitás fájdalmai
a libidó változásai
az inkontinencia
hátfájások, menstruációs fájdalmak
a hangulatváltozások
fáradtság és kialvatlanság
fizikai és lelki elhanyagoltság
Ki a hibás ezekért? A természet vagy a társadalom? Vannak ezekre válaszaink, és ha vannak, találunk -e megoldást arra, hogy változtassunk ezeken?
32 éve foglalkozom ezzel a témával professzionális formában, szakdolgozat is készült abból a rengeteg tapasztalatból amit ez alatt az idő alatt az anyák, a testükkel és a lelkükkel elém tettek, megtisztelve azzal, hogy közösen kezdjünk ezzel valamit. Nagyon remélem, hogy tisztába tudjuk tenni ezt a fontos témát és a megértés után a harag nem az anyaságunk vagy a testünk irányába fog vezetni, hanem valahova egészen máshová.....
A videóban elhangzottakkal nem célom kritizálni egyes orvosok tevékenységét, a rendszer egésze - aminek gyakran az orvosok is együttműködői és áldozatai -, azonban felelősséggel tartozik a szülészeti traumát átélt nők felé. A mondanivalóm bár a saját véleményemet tükrözik, túl magas a tapasztalatok száma ahhoz, hogy mindössze a véletlen műve legyen.
- A video alatt várom a kérdéseiteket, véleményeteket.
- Amennyiben szeretnétek feldolgozni a szüléseteket, a gyermekágy, a szoptatás és az azt követő évek traumáit, magányát, várlak benneteket egyéni traumaterápiára, vagy a 'Szülést feldolgozó' csoportokban.
Jelentkezés: https://www.erinteseskarma.hu/egyeni-terapia
Figyelmeztetés: A terhesség és a szülés sokakat tudatosan vagy tudattalanul, de traumatizál. A videóban elhangzottak ezért emlékbetöréseket okozhatnak. Ez dühöt, szomorúságot, sírást, esetleg fizikai fájdalmakat ébreszthet, amit el akarunk hárítani. Kérlek benneteket, hogy ha az elhangzott információk nehezek, akkor ne utasítsátok el a tartalmukat, hanem engedjétek, hogy közel kerüljenek hozzátok és gondoljuk végig ezeket közösen. A gyógyuláshoz szükségünk van arra, hogy végigmenjünk a fájdalom felismeréseinek minden egyes stádiumán.
Szia Elisabeth, nekem a 2 videód nagyon sokat segített.
Én konkrétan azt éreztem utána, hogy eleget szenvedtem ezektől. Nem kellenek a traumák. Köszi. Letettem. Nem választom a szenvedést.